Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı

Haberler

Haberler

“Türkiye’nin Maden Makinaları ve Hizmet Sektörü: PROMER MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş.” Tanıtım Toplantısı Duyuru

“Türkiye’nin Maden Makinaları ve Hizmet Sektörü: PROMER MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş.” Tanıtım Toplantısı Duyuru

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Türkiye’nin Maden Makinaları ve Hizmet Sektörü: PROMER MÜŞAVİRLİK MÜHENDİSLİK A.Ş.” tanıtım toplantısı 26 Ocak 2022, Çarşamba günü, saat 15:00’te, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Promer Müşavirlik Mühendislik A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi, Sayın Cem SAYAR ve Mad. Müh. Sayın Esra HASTAOĞLU konuk olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı yöneltebilirsiniz.  

Basın Toplantısı - 20 Ocak 2022

Basın Toplantısı - 20 Ocak 2022

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından 20 Ocak 2022 Perşembe günü, 11.00 – 13.00 saatleri arasında kahvaltılı basın toplantısı düzenlenmiştir. “Türkiye Ekonomisi Nasıl Düzelir?”, “Paris İklim Anlaşması”, “Madenciliğe karşı oluşturulan negatif algı” konularının ele alındığı toplantıda Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Güven ÖNAL, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dündar ERGUNALP, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet YILMAZ, Eğitim Kordinatörü Lütfi Çallı ve Gençlik Komitesi Başkanı Burak TOPÇU açıklamalarda bulunmuştur.  Bilgilerinize sunarız

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programları çerçevesinde Ekim ayı boyunca, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında alt yazı ile tanıtım yapılacaktır. Vakıf, Bloomberg HT’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programını ve gene 15 günde bir Cumartesi günleri, 16:15 – 17:00 saatleri arasında “Yaşam ve Maden” programı yayınlanmaktadır. 

31. Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi (IMPC)

31. Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi (IMPC)

31. Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi (IMPC) 21 – 25 Ağustos 2022 tarihlerinde, Avustralya’nın Melbourne kentinde düzenlenecektir. Cevher hazırlama ve teknolojileri konularında gelişmelerin tartışıldığı kongreye Türkiye’den olacak katılımlar ve bildiriler bilgi ve görgü arttırımı açısından önem taşımaktadır. 300 kelimeyi geçmeyen İngilizce bildiri özetlerinin, 22 Ağustos 2021 akşamına kadar aşağıdaki e-mail adresine gönderilmesini rica ederiz.  

Alamos Tahkime Gidiyor

Alamos Tahkime Gidiyor

2010 yılından beri Türkiye’de faaliyette bulunan Alamos Kirazlı altın projesiyle bilinmekte. Firma 2019 Ekim ayında Kirazlı’nın maden ruhsatının, 2020 Ekim ayında da orman izinlerinin herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin yenilenmediğini iddia ediyor. Alamos Kirazlı’da 1 milyar dolar proje değeri yarattığını, 250 milyon dolar yatırım yaptığını, devlet hakkı, vergiler, orman bedelleri olarak 20 milyon dolar yatırdığını, sosyal aktiviteler ve toplum inisiyatiflerine 25 milyon dolar harcadığını açıkladı. 

Söğüt’te İlk Altın 2022 Sonunda Dökülecek

Söğüt’te İlk Altın 2022 Sonunda Dökülecek

Söğüt-Eskişehir kara yolu üzerinde bulunan Sırhoca köyündeki GÜBRETAŞ’a ait sahada altın kaynağının Söğüt Altın Madeni Projesi kapsamında ekonomiye kazandırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. GÜBRETAŞ Maden Yatırımları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, maden sahasındaki ÇED raporu ve diğer çalışmaların devam ettiğini belirterek, “bölgede hem oksitli hem de sülfürlü iki farklı maden türü var. 

Eti Maden İlk Lityum Karbonat Üretimini Gerçekleştirdi

Eti Maden İlk Lityum Karbonat Üretimini Gerçekleştirdi

Eti Maden, Ar-Ge çalışmaları kapsamında yeni bor ürünleri geliştirmek ve bor ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışında kullanımını arttırmak amacıyla birçok proje yürütüyor. Bunlardan biri de Eskişehir Kırka Bor İşletme Müdürlüğü bor ürünleri üretim fabrikalarının sıvı atığından lityumun geri kazanılması için başlatılan laboratuvar çalışması. Proje kapsamında sıvı atıktan lityum karbonat üretimine yönelik geliştirilen üretim prosesinde; lityum karbonatın yanı sıra boraks dekahidrat ve temiz su üretimi de gerçekleştirilecek.  

4. Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi

4. Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde Turkuvaz Medya Grubu ve Para Dergisi tarafından düzenlenen 4. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi, 7 Haziran 2021 günü İstanbul’da yapıldı. Enerji ve madencilik sektöründeki gelişmeler ile sektörün geleceğinin masaya yatırıldığı zirveye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih Dönmez başta olmak üzere enerji ve madencilik sektörlerinden kamu ve özel sektör ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra KKTC ve Azerbaycan Enerji bakanları katıldılar.

“Maden Makineleri: Labris Maden ve Makine San. A.Ş.

“Maden Makineleri: Labris Maden ve Makine San. A.Ş." Tanıtım Toplantısı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Maden Makineleri: Labris Maden ve Makine San. A.Ş.” tanıtım toplantısı 2 Temmuz Cuma günü, saat 11:00’de, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Genel Müdür Sayın Kayıhan Oğuz, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dinçer Yakışır, Yeraltı Departmanı Satış Destek Mühendisi Sayın Gökçe Nur Özkan, Cevher Hazırlama Departmanı Şef Mühendisi Sayın Onur Dizdar olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.  

TBMM İklim Araştırma Komisyonu Toplantısı

TBMM İklim Araştırma Komisyonu Toplantısı

Küresel iklim değişikliğinin en aza indirilmesi için kurulan TBMM'de araştırma komisyonu madencilik sektörü kuruluşlarının temsilcilerini dinledi. Komisyon Başkanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya; Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, Altın Madencileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, TOBB Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan, İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, EMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu katıldılar. Aydın Dinçer, Mehmet Yılmaz, İbrahim Halil Kırşan ve Güven Önal sunum yaptılar.

Türkiye’nin Maden Makinaları: “Ketmak Makine ve Tesis İmalat San. Tic. A.Ş” Tanıtım Toplantısı

Türkiye’nin Maden Makinaları: “Ketmak Makine ve Tesis İmalat San. Tic. A.Ş” Tanıtım Toplantısı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Türkiye’nin Maden Makinaları: “Ketmak Makine ve Tesis İmalat San. Tic. A.Ş” tanıtım toplantısı 4 Haziran Cuma günü, saat 14:00’te, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Genel Müdür, Sayın Nilgün SOLAK TURHAN ve Fabrika Müdürü Sayın Ayhan İNCEKARA konuk olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.    

“Türkiye’nin Maden Makinaları: “MERTA Maden Makinaları İmalat Mühendislik Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.” Tanıtım Toplantısı

“Türkiye’nin Maden Makinaları: “MERTA Maden Makinaları İmalat Mühendislik Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.” Tanıtım Toplantısı

Değerli Madenciler,

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Türkiye’nin Maden Makinaları: “MERTA Maden Makinaları İmalat Mühendislik Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.” tanıtım toplantısı 28 Mayıs Cuma günü, saat 14:00’de, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Genel Müdür Sayın Zafer AĞRALI, Proje Müdürü Sayın Murat AYDIN ve İmalat Mühendisi Sayın Tayfun DEMİR konuk olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.  

“Türkiye’nin Maden Makinaları: ARGETEST Cevher Zenginleştirme, Ar-Ge ve Analiz Hizmetleri” Tanıtım Toplantısı

“Türkiye’nin Maden Makinaları: ARGETEST Cevher Zenginleştirme, Ar-Ge ve Analiz Hizmetleri” Tanıtım Toplantısı

Değerli Madenciler,

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Türkiye’nin Maden Makinaları: ARGETEST Cevher Zenginleştirme, Ar-Ge ve Analiz Hizmetleri” tanıtım toplantısı 21 Mayıs Cuma günü, saat 14:00’te, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Genel Müdür, Sayın Emin ULU, Laboratuvar Müdürü Sayın Abdullah BUHUR, Cevher Zenginleştirme ve Ar-Ge Müdürü Sayın Burak KÖSE konuk olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.  

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programı çerçevesinde Mayıs ayı boyunca, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında alt yazı ile tanıtım yapılacaktır. Vakıf, Bloomberg HT’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programını ve gene 15 günde bir Cumartesi günleri, 16:15 – 17:00 saatleri arasında “Yaşam ve Maden” programı ile Cem TV’de, 15 günde bir, Pazar günleri, 13:30 – 14:30 saatleri arasında “Madenciler Dünyası” programı yayınlanmaktadır. 

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programı çerçevesinde Nisan ayı boyunca, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında alt yazı ile tanıtım yapılmaktadır. Vakıf, Bloomberg HT’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programını ve gene 15 günde bir Cumartesi günleri, 16:15 – 17:00 saatleri arasında “Yaşam ve Maden” programı yayınlanmaktadır. Ayrıca, 11 Nisan 2021 tarihinden itibaren Cem TV’de, 15 günde bir, Pazar günleri, 13:30 – 14:30 saatleri arasında “Madenciler Dünyası” yayınlanacaktır. 

“Türkiye’nin Maden Makineleri: ERSEL Ağır Makine San. Ve Tic. A.Ş.” Tanıtım Toplantısı

“Türkiye’nin Maden Makineleri: ERSEL Ağır Makine San. Ve Tic. A.Ş.” Tanıtım Toplantısı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Türkiye’nin Maden Makineleri: ERSEL Ağır Makine San. Ve Tic. A.Ş.” tanıtım toplantısı 22 Nisan Perşembe günü, saat 14:00’te, Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantıda konuşmacı olarak Ticaret Müdürü Sayın Tümay BAŞKALE olacaktır. Akabinde sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.  

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programı çerçevesinde, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında ve gazetelerde alt yazı ile tanıtım yapılacaktır. Vakıf, Bloomberg TV’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programı yayınlamaktadır. Ayrıca, 13 Mart 2021 tarihinden itibaren 15 günde bir, saat 16:15’de “YAŞAM ve MADEN” isimli bir program yayınlanacaktır.   

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programı çerçevesinde, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında ve gazetelerde alt yazı ile tanıtım yapılacaktır. Vakıf, Bloomberg TV’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programı yayınlamaktadır. Ayrıca, 13 Mart 2021 tarihinden itibaren 15 günde bir, saat 16:15’de “YAŞAM ve MADEN” isimli bir program yayınlanacaktır. 

Madenciliği Tanıtım Programı

Madenciliği Tanıtım Programı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı tarafından yürütülen “Madenciliği Tanıtım” programı çerçevesinde, aşağıda programı belirtilen TV kanallarında ve gazetelerde alt yazı ile tanıtım yapılacaktır. Vakıf, Bloomberg TV’de, 15 günde bir, Salı günleri 12:00 – 12:25 arasında “Maden Dünyası” programı yayınlamaktadır. Ayrıca, 13 Mart 2021 tarihinden itibaren 15 günde bir, saat 16:15’de “YAŞAM ve MADEN” isimli bir program yayınlanacaktır.   

YMGV Heyeti Ziyaretlere Devam Ediyor

YMGV Heyeti Ziyaretlere Devam Ediyor

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz ve CHP 23. Ve 24. Dönem Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk 17 Şubat 2021 tarihinde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Cevdet YILMAZ’ı makamında ziyaret ederek ülke madenciliğinin geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulunmuşlar ve madenciliği desteklemesini rica etmişlerdir.

YMGV Heyeti TBMM'de Ziyaretlerde Bulundu

YMGV Heyeti TBMM'de Ziyaretlerde Bulundu

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkoğlu 27 Ocak 2021 tarihinde, Ak Parti Grup Başkanı Sayın Naci Bostancı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Elitaş, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Savaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faik Öztrak ile CHP Grup Başkan Vekili Sayın Özgür Özel’i ziyaret etmişlerdir.

Prof. Dr. Orhan Kural'ı Kaybettik

Prof. Dr. Orhan Kural'ı Kaybettik

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Mütevellisi ve Yönetim Kurulu Üyesi, İTÜ Maden Fakültesi önceki bölüm başkanı ve öğretim üyelerinden, madencilik alanındaki akademik çalışmalarının yanı sıra toplumsal eğitime katkıları, bağımlılık karşıtı mücadelesi, gezgin ruhu ve renkli kişiliğiyle herkesin yakından tanıdığı Prof. Dr. Orhan Kural yakalandığı Covid-19 hastalığından kurtulamayarak 23 Aralık günü hayatını kaybetti.

Sesimizi Duyuralım Toplantısı

Sesimizi Duyuralım Toplantısı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın “Sesimizi Duyuralım” Toplantısı 11 Ocak, 2021 Pazartesi günü, Saat: 14:00’da, sizlerin sorunlarını dinlemek üzere Zoom programı ile video konferans olarak gerçekleştirilecektir. Toplantı açılışında Sayın Mustafa Topaloğlu “Maden Hukuku” ve Sayın Oğuz Güner ise “Çevre Mevzuatı” ile ilgili güncellemeleri sizlere aktaracak. Akabinde sizler de sorunlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Türkiye Altın Madenciliğinde Dünya Liderleri Arasında

Türkiye Altın Madenciliğinde Dünya Liderleri Arasında

TOBB Türkiye Maden Meclis Başkanı ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kırşan, Türkiye’nin önemli bir altın potansiyeline sahip olduğunu vurgulayarak “Türkiye altın madenciliğinde maden arama-çıkarma-zenginleştirme-rafineri-metal üretimi ve katma değeri yüksek ürünler üreten kuyumculuk ve mücevherat alanında halkaları tamamlayarak madeni katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmede dünya standartlarının üstünde bir seviyeye geldi,” diye konuştu

Doğu Biga Madencilik'te Üst Düzey Atama

Doğu Biga Madencilik'te Üst Düzey Atama

Altın ve gümüş madenciliği alanında faaliyette bulunan, Doğu Biga Madencilik'in Genel Müdürlük görevine, 25 yıllık sektör deneyimine sahip Ahmet Şentürk atandı. Doğu Biga’daki görevine 1 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla başlayan Ahmet Şentürk maden arama, proje geliştirme, değerlendirme, stratejik planlama, finans yönetimi gibi konularla birlikte madencilik ile ilgili yasa ve düzenlemeler alanında da önemli tecrübeye sahip.

TV Canlı Yayın Duyurusu - 15 Aralık 2020, Bloomberg TV

TV Canlı Yayın Duyurusu - 15 Aralık 2020, Bloomberg TV

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan ve Bloomberg TV kanalında yayınlanan “Maden Dünyası” programına, 15 Aralık 2020, Salı günü, saat 12:00 – 12:25 arasında, “MASİS’in Kuruluş Hedefleri, Maden Sektörünün Ekonomideki Yeri ve Önemi, Sorunları, Yarattığı Algı ve Pandemi” konusunda konuşmak üzere, Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci İlci konuk olacaktır.

Eti Bakır'ın Kırgızistan'a Yatırımı

Eti Bakır'ın Kırgızistan'a Yatırımı

Eti Bakır, Kırgızistan’ın Tereksay bölgesinde 2015 yılında fizibilite çalışmalarına başladığı altın projesinde temel atma töreni gerçekleştirdi. Törene, Kırgızistan Başbakanı Kubatbek Boronov, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kâmil Fırat, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Eti Bakır Terek-Say Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi Ali Osman Cengiz, Türk ve Kırgız yetkililer ile maden çalışanları katıldı.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan ve Bloomberg TV kanalında yayınlanan “Maden Dünyası” programına, 20 Ekim 2020, Salı günü, saat 12:00 – 12:25 arasında, “Ham madde ve Enerji Kaynağı Olması Bakımından Stratejik Önemdeki Maden Sektörünün Dokuz Aylık Karnesi, Son Çeyrek Beklentisi, 2021 Hedef ve Çalışmaları” konusunda konuşmak üzere, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Aydın DİNÇER konuk olacaktır.

Bakan Dönmez, Türkiye'nin Yeni Altın Hedefini Açıkladı

Bakan Dönmez, Türkiye'nin Yeni Altın Hedefini Açıkladı

Havadan jeofizik görüntüleme ile Türkiye’nin dört bir tarafının havadan röntgeninin çekildiğini belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin geçen yıl 38 ton altın üretimiyle rekor kırdığını belirterek, "Salgına rağmen 2020 hedefimiz 44-45 ton. Önümüzdeki 5 yılda da hedefimiz altın üretiminde yıllık 100 tona ulaşmak." dedi. Dönmez, yaptığı açıklamada, altın üretiminin uzun dönemli araştırma ve yatırım gerektirdiğini, Türkiye'de altın tüketiminin yüksek olduğunu ifade etti.

Maden Dünyası Programı (22 Eylül 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (22 Eylül 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 22 Eylül 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:25 arasında canlı olarak yayınlanan “Maden Dünyası” programına, “Madencilik ve Doğal Taş Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri” konusunda konuşmak üzere, Ege Maden İhracatçıları Birliği, Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın Mevlüt KAYA konuk olarak katılmıştır.

Vefat - Başsağlığı

Vefat - Başsağlığı

Eski Danışma Kurulu Üyemiz, Eski Elginkan Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Matel Hammadde A.Ş. Genel Müdürü, Eski SERHAM Yönetim Kurulu Başkanı, Selim ÇİÇEK vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ağustos 2020 (Bugün)Şakirin Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip Karacaahmet mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine Başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu

Madencilikle İlgili Mühendislik Bölümlerini Seçenlere Maaş Gibi Burs

Madencilikle İlgili Mühendislik Bölümlerini Seçenlere Maaş Gibi Burs

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Yekta Saraç, 2020-2021 öğretim döneminden itibaren üniversite sınavında ilk 50 bine giren öğrencilerin maden, cevher hazırlama ve jeoloji mühendisliğini tercih etmeleri halinde İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından net asgari ücret oranında karşılıksız burs kazanacağını, istihdamlarında kolaylık sağlanacağını duyurdu.

Maden Dünyası Programı (24 Haziran 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (24 Haziran 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 24 Haziran 2020, Çarşamba Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanan “Maden Dünyası” programına, “Covid-19 Salgınının Dünya Maden Endüstrisi ve Ülkemiz Maden Sektörüne Etkisi” konusunda konuşmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Maden Meclisi Başkanı , Sayın İbrahim Halil KIRŞAN konuk olarak katılmıştır.

Prof. Dr. Mahir Vardar Eğitim ve Araştırma Fonu Burs Başvuru Formu

Prof. Dr. Mahir Vardar Eğitim ve Araştırma Fonu Burs Başvuru Formu

İ.T.Ü.’de çok sayıda öğrencinin yetişmesine önemli katkılar sağlayan, Kaya Mekaniği, Mühendislik Jeolojisi ve Tünelcilik gibi önemli mühendislik projelerine öncülük etmiş olan, Prof.Dr. Mahir VARDAR’ın anısını yaşatma, eğitim ve çalışma anlayışını günümüz gençlerine ve gelecek kuşaklara aktarma amacıyla kızları ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile Prof.Dr. Mahir VARDAR Eğitim ve Araştırma Fonu kurulmuştur.

Maden Dünyası Programı (31 Mart 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (31 Mart 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 31 Mart 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Covid-19 Salgınında Madencilikte Alınması Gereken Önlemler ve Devletten Beklentiler” konusunda konuşmak üzere, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Güven ÖNAL konuk olarak katılmıştır.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan ve Bloomberg TV kanalında yayınlanan “Maden Dünyası” programına, 31 Mart 2020 Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında, “Covid-19 Salgınında Madencilikte Alınması Gereken Önlemler ve Devletten Beklentiler” konusunda konuşmak üzere, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven ÖNAL konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri Erteleme Duyurusu

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri Erteleme Duyurusu

ERTELEME DUYURUSU Corona virüsü nedeni ile T.C. İçişleri Bakanlığı’nın aldığı tedbirler kapsamında 26/27 Mart 2020 tarihlerinde yapmayı planladığımız “Madenler İşletmelerinde ve Cevher Hazırlama Tesislerinde Proje Yapım Esasları, Finansman ve Teşvikler” konulu seminer ileri bir tarihe ertelenmiştir. Elimizde olamayan nedenlerle yapılan bu ertelemeden dolayı özür diler, kısa sürede atlatacağımızı umduğumuz bu sıkıntılı günlerin ardından yeni organizasyonlarımızda buluşmak ve görüşmek dileği ile saygılarımızı sunarız. Mad.Y.Müh. Lütfi ÇALLI Eğitim Koordinatörü

Maden Dünyası Programı (17 Mart 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (17 Mart 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 17 Mart 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Maden Ocaklarında Koronavirüse Karşı Alınması Gereken Önlemler” konusunda konuşmak üzere, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Güven ÖNAL konuk olarak katılmıştır.

Maden Dünyası Programı (3 Mart 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (3 Mart 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 3 Mart 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Doğaltaş Sektörünün Durum Değerlendirmesi” konusunda konuşmak üzere, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim ALİMOĞLU konuk olarak katılmıştır.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan ve Bloomberg TV kanalında yayınlanan “Maden Dünyası” programına, 3 Mart 2020 Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında, “Doğaltaş Sektörünün Durum Değerlendirmesi” konusunda konuşmak üzere, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ALİMOĞLU konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Bilgilerinize sunarız.

Maden Dünyası Programı (18 Şubar 2020, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (18 Şubar 2020, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 18 Şubat 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Madencilik Sektöründe Teknik Raporlamanın Önemi ve Türkiye’de Altın Üretimi” konusunda konuşmak üzere, Yerbilimleri Maden ve Metalürji Profesyonelleri Birliği (YERMAM) Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın H. Semih DEMİRCAN konuk olarak katılmıştır.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 18 Şubat 2020, Salı Günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Madencilik Sektöründe Teknik Raporlamanın Önemi ve Türkiye’de Altın Üretimi” konusunda konuşmak üzere, Yerbilimleri Maden ve Metalürji Profesyonelleri Birliği (YERMAM) Yönetim Kurulu Başkanı, Sayın H. Semih DEMİRCAN konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madenler İşletmelerinde ve Cevher Hazırlama Tesislerinde Proje Yapım Esasları, Finansman ve Teşvikler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 26-27 Mart 2020 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden Arama (Jeoloji, Jeofizik, Jeokimya, Uzaktan Algılama ve Sondaj) Yöntemleri ve UMREK Kodlama Sistemi ve Uygulamalar” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 24-25 Şubat 2020 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Ocak Ayı Eğitim Semineri

YMGV Ocak Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde Tahkimat (Yer Altı ve Açık Ocak) Havalandırma, Nakliye ve Su Atımı, Delme-Patlatma Konularında Hesaplamalar, Uygulamalar ve Dikkat Edilecek Hususlar” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 23-24 Ocak 2020 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

2020 Madencilik Ödülleri

2020 Madencilik Ödülleri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, madenciliğimizin geliştirilmesine yönelik bilimsel araştırma, tez ve yayın yapanlarla, üstün hizmetleriyle madenciliğimizi ve Vakfımızı destekleyen ve ilerlemesini sağlayan kişi ve kuruluşlar ile maden üretimi için önemli yatırım yapan, üretim aşamasında teknolojik yenilik getiren, ürün niteliğini arttıran, İş Sağlığı & Güvenliği, çevre korumaya yönelik önlemler alan Kuruluşlara ilişik “Ödül Yönetmeliği” kuralları çerçevesinde, Ödül vermektedir.

YMGV Aralık Ayı Eğitim Semineri

YMGV Aralık Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden Mevzuatı, Sorunlar ve Çözüm Önerileri ve İş Hukuku, Pazarlamada Vizyon ve Stratejik Açıklamalar” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 26-27 Aralık 2019 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 10 Aralık 2019, Salı günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Maden Yasa Tasarısı ve Sektördeki Son Gelişmeler” konusunda konuşmak üzere, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, yönetim kurulu başkanı, Sn. Aydın DİNÇER konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunulur. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı

Maden Dünyası Programı (10 Aralık 2019 Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (10 Aralık 2019 Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 10 Aralık 2019, Salı günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Maden Yasa Tasarısı ve Sektördeki Son Gelişmeler” konusunda konuşmak üzere, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, yönetim kurulu başkanı, Sayın Aydın DİNÇER konuk olarak katılmıştır.

Maden Dünyası Programı (26 Kasım 2019, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (26 Kasım 2019, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 26 Kasım 2019, Salı Günü, saat 12:00 - 12:30 arasında canlı olarak yayınlanan  “Maden Dünyası” programına,   “Madenciliğin Ülkemiz Ekonomisindeki Yeri ve Üretilme Zorunluluğu”  konusunda konuşmak üzere,  Türkiye Madenciler Derneği, yönetim kurulu başkanı, Sayın Ali EMİROĞLU konuk olarak katılmıştır.

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madencilik Sektöründe Bilgisayar Uygulamaları ve Kazalar ve Kazaların Önlemesi” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 25-26 Kasım 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 26 Kasım 2019, Salı günü, saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Madenciliğin Ülkemiz Ekonomisindeki Yeri ve Üretilme Zorunluluğu” konusunda konuşmak üzere, Türkiye Madenciler Derneği, yönetim kurulu başkanı, Sayın Ali EMİROĞLU konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunulur. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı

YMGV Eylül Ayı Eğitim Semineri

YMGV Eylül Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde İş Hukuku ve Maden Hukuku, Uygulamalar ve Değişiklikler, Pazarlama, Vizyon Geliştirme, Teşvikler ve Finansman Uygulamaları” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır.Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 19-20 Eylül 2019 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Vefat - Başsağlığı

Vefat - Başsağlığı

VEFAT - BAŞSAĞLIĞI Mütevellimiz, Sayın Murat DEDEMAN vefat etmiştir. Cenazesi 27 Temmuz 2019, Cumartesi günü, Tarabya Ferahevler Dedeman Camii’nde kılınacaktır. Öğle namazını müteakip Yeniköy Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine Başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Not: Taziyeler ilk 3 gün Dedeman Otel’de, 12:00 – 17:00 saatleri arasında kabul edilecektir.

YMGV Haziran Ayı Eğitim Semineri

YMGV Haziran Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Cevher ve Kömür Hazırlama Tesislerinde Yenilikler, Denetim ve Maliyet Kontrolü” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 24–25 Haziran 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

TV Canlı Yayın Duyurusu (Bloomberg TV)

Sayın Üyemiz, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 21 Mayıs 2019, Salı Günü, saat 12:00 - 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, “Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği Eğitiminin Bugünü ve Geleceği” konusunda konuşmak üzere, İstanbul Teknik Üniversitesi, Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü, Sayın Prof.Dr. A. Ekrem YÜCE konuk olarak katılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

Maden Dünyası Programı (21 Mayıs 2019, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (21 Mayıs 2019, Bloomberg TV)

  Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 21 Mayıs 2019, Salı Günü, saat 12:00 - 12:30 arasında canlı olarak yayınlanan  “Maden Dünyası” programına, “Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği Eğitiminin Bugünü ve Geleceği” konusunda konuşmak üzere, İstanbul Teknik Üniversitesi, Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü, Sayın Prof.Dr. A. Ekrem YÜCE konuk olarak katılmıştır.

YMGV Mayıs Ayı Eğitim Semineri

YMGV Mayıs Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden Arama Yöntemleri (Jeoloji, Jeofizik, Jeokimya, Uzaktan Algılama, Sondaj) Harita Alma, Ölçü Tekniği ve Yer Bulmada Gelişmeler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 27-28 Mayıs 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Teknik Eğitim Gezisi

Teknik Eğitim Gezisi

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, amaçları doğrultusunda, her yıl Dünyadaki başlıca maden ve tesislere teknik inceleme gezileri düzenlemektedir. Bu gezilerde incelenen yeni teknolojiler madencilerin bilgi ve görgüsünü arttırmaktadır. Kazanılan bilgilerin ülkemizde uygulanması, kaliteyi arttırma ve maliyeti düşürme sonuçları doğurduğundan ülke madenciliğinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.Bu yıl, 19 – 26 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Karadağ, Kosova, Arnatuluk’a düzenlenen teknik inceleme gezisi sırasında, Kurşun – Çinko, kömür, krom, bakır madenleri ve tesisleri ziyaret edilecek, Arnavutluk’un Durres kentinde düzenlenen Balkan Cevher Hazırlama Kongresine katılınacaktır.

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Gençlik Komitesi

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Gençlik Komitesi

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Gençlik Komitesi tarafından, 12 Nisan Cuma 2019, saat 17:00-19:00 arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Sosyal Tesislerinde, Doğal Taş sektöründe Türkiye’nin en önemli çalışmalarına imza atmış, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü emekli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Erdoğan Yüzer ile ‘’Türkiye’de Doğal Taş Sektörünün Bugünü ve Geleceği’’ adlı bir etkinlik düzenlenmektedir.

YMGV Nisan Eğitim Semineri

YMGV Nisan Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden, Çevre, Orman, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatında Değişiklikler ve Uygulamalar” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nde, 29 – 30 Nisan 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde Kazalar, İSG ve Sorumluluklar, Havalandırma, Ocak Yangınları, İnfilak, Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Tahlisiye (Kurtarma)” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 25-26 Mart 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

YMGV Mart Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde Kazalar, İSG ve Sorumluluklar, Havalandırma, Ocak Yangınları, İnfilak, Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Tahlisiye (Kurtarma)” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 25-26 Mart 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Maden Dünyası Programı (26 Şubat 2019, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (26 Şubat 2019, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 26 Şubat 2019, Salı Günü, saat 12:00 - 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak  “Maden Dünyası” programına, “Sürdürülebilir Ruhsat Güvenliği ile Madencilik ve Çevre İlişkileri, Geri Kazanım” konularında konuşmak üzere, Genel Maden İşletmecileri Derneği (GEMAD), Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemil ÖKTEN konuk olarak katılacaktır. 

Maden Dünyası Programı (26 Şubat 2019, Bloomberg TV)

Maden Dünyası Programı (26 Şubat 2019, Bloomberg TV)

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV kanalında, 26 Şubat 2019, Salı Günü, saat 12:00 - 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak  “Maden Dünyası” programına, “Sürdürülebilir Ruhsat Güvenliği ile Madencilik ve Çevre İlişkileri, Geri Kazanım” konularında konuşmak üzere, Genel Maden İşletmecileri Derneği (GEMAD), Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cemil ÖKTEN konuk olarak katılacaktır. 

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madenlerde ve İşletmelerde Bankable Proje, Bankable Fizibilite Yapımı ve Proje Finansman Yöntemleri ve Yönetimi, Kredibilite ve Teşvikler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 25-26 Şubat 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

YMGV Şubat Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madenlerde ve İşletmelerde Bankable Proje, Bankable Fizibilite Yapımı ve Proje Finansman Yöntemleri ve Yönetimi, Kredibilite ve Teşvikler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 25-26 Şubat 2019 (Pazartesi-Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Aralık Ayı Eğitim Semineri

YMGV Aralık Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madenlerde Arama, İşletme, Cevher Hazırlama Safhalarında Bilgisayar Kullanımı, Yeni Gelişmeler ve Enflasyonist Ortamda Maliyet Denetiminin Bilgisayarda Takibi” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 24 – 25 Aralık 2018 (Pazartesi – Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Aralık Eğitim Semineri

YMGV Aralık Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Madenlerde Arama, İşletme, Cevher Hazırlama Safhalarında Bilgisayar Kullanımı, Yeni Gelişmeler ve Enflasyonist Ortamda Maliyet Denetiminin Bilgisayarda Takibi” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri’nde, 24 – 25 Aralık 2018 (Pazartesi – Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Maden Türkiye 2018 Fuarı

Maden Türkiye 2018 Fuarı

BEKLENEN BULUŞMANIN TARİHİ BELLİ OLDU 13-16 ARALIK 2018 “Hedefimiz Maden, Başlangıç Noktamız Maden Türkiye Fuarı” Türkiye 2023’te dünyanın en güçlü 10 ekonomisi içinde yer almayı, 2071 yılı için küresel güç olmayı hedefliyor. Ülkelerin refah ve gelişmişlik düzeyleri ile madencilik sektöründeki faaliyetlerinin yakın bir ilişkisi göz önüne alındığında, madencilik alanındaki yüksek potansiyeli ile Türkiye’nin 2071 yılı hedefinin yolu, madencilik faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmekten geçecektir.

Teşekkür

Teşekkür

Sayın Yener Cander, Ailevi nedenlerle gerekli gördüğünüz, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Ankara Temsilciliğinden ayrılma talebiniz yönetim kurulunca kabul edilmiştir. Şahsım ve yönetim kurulu adına, bugüne kadar olan üstün hizmetlerinizden dolayı içten teşekkürlerimizi sunar, Vakıf çalışmalarına bundan böylede katılacağınızdan ve katkılarınızdan emin olarak, mutluluk ve sağlık dileklerimi sunarım. Saygılarımla, Prof.Dr. Güven ÖNAL Yönetim Kurulu Başkanı

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde ve Cevher Hazırlama Tesislerinde Proje Yapımı ve Teknolojilerdeki Yenilikler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Arıkovanı Küçük Salonu'nda, 19 - 20 Kasım 2018 (Pazartesi – Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

YMGV Kasım Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden İşletmelerinde ve Cevher Hazırlama Tesislerinde Proje Yapımı ve Teknolojilerdeki Yenilikler” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, İ.T.Ü Vakfı Arıkovanı Küçük Salonu'nda, 19 - 20 Kasım 2018 (Pazartesi – Salı) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Teşekkür

Teşekkür

Sayın Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı 2014-2017 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın, Yönetim Kurulu üyeliğinde görev alarak gösterdiğiniz özveriyi ve yaptığınız değerli hizmetleri takdirle karşılamaktayız. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’na hizmetlerinizin ve katkılarınızın bundan böyle de devam edeceği inancıyla, şahsım ve yönetim kurulu adına içten teşekkürlerimi sunar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim. Saygılarımla, Prof. Dr. Güven Önal Yönetim Kurulu Başkanı

YMGV Ekim Ayı Eğitim Semineri

YMGV Ekim Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden, Çevre, Orman, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatında Değişiklikler, Uygulamalar ve Maden Atık Barajları” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nde, 25-26 Ekim 2018 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

YMGV Ekim Ayı Eğitim Semineri

YMGV Ekim Ayı Eğitim Semineri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, eğitim programları çerçevesinde “Maden, Çevre, Orman, İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatında Değişiklikler, Uygulamalar ve Maden Atık Barajları” konulu bir eğitim semineri düzenlemiş bulunmaktadır. Eğitim semineri ücretli olup, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü’nde, 25-26 Ekim 2018 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında 2 gün süre ile düzenlenmektedir. Seminere katılım ücreti ise, aşağıda belirtilen seçenekler çerçevesinde belirlenmiştir.

Teşekkür

Teşekkür

Sayın Yener Cander, Ailevi nedenlerle gerekli gördüğünüz, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Ankara Temsilciliğinden ayrılma talebiniz yönetim kurulunca kabul edilmiştir. Şahsım ve yönetim kurulu adına, bugüne kadar olan üstün hizmetlerinizden dolayı içten teşekkürlerimizi sunar, Vakıf çalışmalarına bundan böylede katılacağınızdan ve katkılarınızdan emin olarak, mutluluk ve sağlık dileklerimi sunarım. Saygılarımla, Prof.Dr. Güven ÖNAL Yönetim Kurulu Başkanı

IMPC 2018 Rusya Teknik İnceleme Gezisi

IMPC 2018 Rusya Teknik İnceleme Gezisi

Bu yıl, 8 – 22 Eylül 2018 tarihleri arasında Rusya Federasyonu’na düzenlenen teknik inceleme gezisi sırasında, Krasnoyarsk’da düzenlenen, “Demir Dışı Metaller ve Mineraller” Kongresi ile Molibden, Bakır, Kömür, Kurşun-Çinko, Alüminyum Maden ve Tesisleri ziyaret edilecek, Moskova’da düzenlenen 29. Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi ve Sergisi’ne (IMPC)’ne katılınacaktır. Ayrıca, Krasnoyarsk, St. Petersburg, Moskova kentleri tarihsel ve kültürel açıdan incelenecektir.

IMPC 2018 Rusya Teknik İnceleme Gezisi

IMPC 2018 Rusya Teknik İnceleme Gezisi

Bu yıl, 8 – 22 Eylül 2018 tarihleri arasında Rusya Federasyonu’na düzenlenen teknik inceleme gezisi sırasında, Krasnoyarsk’da düzenlenen, “Demir Dışı Metaller ve Mineraller” Kongresi ile Molibden, Bakır, Kömür, Kurşun-Çinko, Alüminyum Maden ve Tesisleri ziyaret edilecek, Moskova’da düzenlenen 29. Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi ve Sergisi’ne (IMPC)’ne katılınacaktır. Ayrıca, Krasnoyarsk, St. Petersburg, Moskova kentleri tarihsel ve kültürel açıdan incelenecektir.

Duyuru: 2018 Yılı Madencilik Ödülleri

Duyuru: 2018 Yılı Madencilik Ödülleri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, madenciliğimizin geliştirilmesine yönelik bilimsel araştırma, tez ve yayın yapanlarla, üstün hizmetleriyle madenciliğimizi ve Vakfımızı destekleyen ve ilerlemesini sağlayan kişi ve kuruluşlara veya üretim aşamasında teknolojik yenilik getiren, ürün niteliğini arttıran, maliyeti düşüren, çevre korumaya yönelik önlemler alan, pazar ve ihracat payını geliştiren kuruluşlara ilişik “Ödül Yönetmeliği” kuralları çerçevesinde, Ödül vermektedir. 2018 yılında da, yönetmelik kuralları kapsamında yukarıda belirtilen alanlarda “Bilim”, “Tez”, “Teşvik”, “Hizmet”, “Üretim”, “Çevre Koruma” ve “İş Sağlığı” ödülleri verilecektir.

Türkiye Madencilik Sektörünün Geleceği, Sektörmaden Dergisi Sayi 67-Nisan, Mayis, Haziran

Türkiye Madencilik Sektörünün Geleceği, Sektörmaden Dergisi Sayi 67-Nisan, Mayis, Haziran

Dünyanın en büyük metal üretim bölgelerinden biri olan Tetis Metalojenik Kuşağı'nın önemli bir bölümü üzerinde yer alan Türkiye, mineral çeşitliliği bakımından zengin bir ülkedir. Güney Doğu Asya'ya kadar uzanan kuşağın en büyük potansiyele sahip bölümlerinden biri üzerinde yer alan Türkiye'nin jeolojisi, ciddi anlamda son 20 yıl içerisinde keşfedildiği için madencilik sektörü için henüz gençtir.

Duyuru: 2018 Yılı Madencilik Ödülleri

Duyuru: 2018 Yılı Madencilik Ödülleri

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, madenciliğimizin geliştirilmesine yönelik bilimsel araştırma, tez ve yayın yapanlarla, üstün hizmetleriyle madenciliğimizi ve Vakfımızı destekleyen ve ilerlemesini sağlayan kişi ve kuruluşlara veya üretim aşamasında teknolojik yenilik getiren, ürün niteliğini arttıran, maliyeti düşüren, çevre korumaya yönelik önlemler alan, pazar ve ihracat payını geliştiren kuruluşlara ilişik “Ödül Yönetmeliği” kuralları çerçevesinde, Ödül vermektedir. 2018 yılında da, yönetmelik kuralları kapsamında yukarıda belirtilen alanlarda “Bilim”, “Tez”, “Teşvik”, “Hizmet”, “Üretim”, “Çevre Koruma” ve “İş Sağlığı” ödülleri verilecektir.

Teşekkürler

Teşekkürler

Sayın Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı 2014-2017 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın, Yönetim Kurulu üyeliğinde görev alarak gösterdiğiniz özveriyi ve yaptığınız değerli hizmetleri takdirle karşılamaktayız. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’na hizmetlerinizin ve katkılarınızın bundan böyle de devam edeceği inancıyla, şahsım ve yönetim kurulu adına içten teşekkürlerimi sunar, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim. Saygılarımla, Prof. Dr. Güven Önal Yönetim Kurulu Başkanı