Madenci Marşı

Selam ver selam ver, sesin gür
Kara elmas siyah nur demek kömür
 
Kara elmas siyah nur demek kömür
Alnını sür, alnını sür
Açık gül alnının kırışıkları
Sönük lambam yanar hep ışıkları
Sönük lambam yanar çıksan dışarı
Hep ışıkları, hep ışıkları

İçinde önünde, cevherle maden
Elinde toprağı altın yapar fen
Elinde toprağı altın yapar fen
Yap taç dilersen, yap taç dilersen
O taçta arma, şu kazma çekiç
Onun saltanatı kimde vardır hiç
Onun feyyazlığı nerde vardır hiç 
Bu nuru iç, bu nuru iç
Fiyatı : 50 TL "Kömür Gazlaştırma, Kömürden Sıvı Yakıt Üretimi ve Kaya Gazı Çalıştayı" Kitabı
**Madenci Marşının mana ve mizanseni diğer ülkelerle aynı olup, uluslararası hüviyettedir.

Maden Yük. Mühendisi Cemal Zühtü Aysan'ın teşviki ile şair Maden Yük. Mühendisi Behçet
Kemal Çağlar tarafından 1928 yılında hazırlanmıştır.


Marşı Dinlemek İçin Tıklayınız>>>>
 

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan, Bloomberg TV Kanalında, 4 Ekim 2016, Salı günü saat 12:00 – 12:30 arasında canlı olarak yayınlanacak “Maden Dünyası” programına, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof.Dr. Güven Önal konuk olarak katılacaktır.
Bursa Tüyap Fuarcılık A.Ş. tarafından organizasyonu gerçekleştirilecek Bursa 2.Blok Mermer Fuarı, değerli madencilerimiz ile yurtdışı satın alımcıları Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında buluşturacak.
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Madencilik camiası olarak 15 Temmuz 2016 akşamı demokrasiye karşı yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyor, Şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Darbenin önlenmesinde etkin olan, başta aziz milletimiz olmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, siyasi parti liderleri, demokratik parlamenter rejimin yanında yer alan milletvekilleri, medya kuruluşları ve güvenlik güçlerimize takdir ve teşekkürlerimizi sunarız.
Dört yılda bir düzenlenen, Dünya’nın en büyük ve kapsamlı, “Las Vegas Madencilik Fuarı” bu yıl 25 – 29 Eylül 2016 tarihlerinde yapılacaktır. Madencilik ile ilgili en son teknolojilerin yer alacağı fuarın, madencilere ve maden makineleri üreten şirketlere yararlı olacağını ve madenciliğimizin gelişmesine katkı sağlayacağını düşünen Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, Fuar, Grand Canyon ve Los Angeles ziyaretlerini kapsayan 5 günlük bir tur planlamaktadır. 20 katılımcı olduğu takdirde, katılım ücreti (ekonomi uçak, kahvaltı, akşam yemeği, fuar giriş ücreti, Los Angeles ve Grand Canyon ziyaretleri dahil) çift ve tek yataklı oda olarak 2.700 – 3.200.-US$ civarında olacaktır. Katılmayı düşünürseniz, uçak ve otel rezervasyonları için, 22 Temmuz 2016 tarihine kadar bildirmenizi önemle rica eder, başarılar dilerim.
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, amaçları doğrultusunda, her yıl Dünyadaki başlıca maden ve tesislere teknik inceleme gezileri düzenlemektedir. Bu gezilerde incelenen yeni teknolojiler madencilerin bilgi ve görgüsünü arttırmaktadır. Kazanılan bilgilerin ülkemizde uygulanması, kaliteyi arttırma ve maliyeti düşürme sonuçları doğurduğundan ülke madenciliğinin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu yıl, 7 – 18 Eylül 2016 tarihleri arasında Kanada’ya düzenlenen teknik inceleme gezisi sırasında, Nikel-Bakır, Altın, Alüminyum Maden ve Tesisleri ziyaret edilecek, Québec City’de düzenlenen Uluslararası Cevher Hazırlama Kongresi (IMPC)’ne katılınacaktır. Ayrıca, Sudbury, Québec City ve Toronto kentleri tarihsel ve kültürel açıdan incelenecektir. 11 günlük teknik inceleme gezisi için belirlenen uçak ile gidiş-dönüş, Kanada içindeki seyahatler, 4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama, kahvaltı, akşam yemeği, şehir gezileri gibi, masrafları kapsayan katılım ücretleri (Kongre Hariç): 2 kişilik odada 1 kişi : 4.700.-US$ + KDV %18 Tek kişilik oda : 5.650.-US$ + KDV %18 Kongre Katılım Ücreti : 700.-US$ Teknik inceleme gezisine Şirketiniz elemanlarının katılımını bekler, sınırlı olan kontenjan nedeniyle, 5 Ağustos 2016 tarihine kadar teyidinizi ve Kongreye katılım bilginizi, yapılacak uçak, otel, Kongre peşin ödemeleri için, aşağıdaki Dolar hesabına 2.500.-US$ ön ödemeyi yapmanızı önemle rica ederiz.
İlk Geri 1 2 3 4 5  » İleri Son 


Etkinlikler
<Eylül 2016>
PtSaÇaPeCuCtPz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789
madenfuarı
Copyright © 2013 Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Tüm Hakları Mahfuzdur.