DUYURU: Uluslararasi Temiz Kömür Zirvesi

Uluslararası Temiz Kömür Zirvesi

Son günlerde Türkiye’deki yerli kömür ve temiz kömür teknolojilerinin kullanımına yönelik yapılan teşvik çalışmaları kapsamında Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinin yer aldığı Kömür Üreticileri Derneği Türkiye’de ilk defa hem yerli kömür kullanımını hem de temiz kömür teknolojilerinin kullanımı arttırmak için “Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi” düzenleyecektir. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ana desteğinde gerçekleştirilecek olan zirve ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir.

Tarih: 18 - 19 Mayıs 2017

Yer: Pullman İstanbul Convention Center

Etkinlik web Sitesi:

Kömür Üreticileri Derneği Web Sitesi: http://komurder.org/tr/

Zirve web sitesi: http://cleancoalsummit.org/

Ülkemize yerli kömür ve temiz kömür teknolojileri ile üzerine yapılan teşvik kararları kapsamında elektrik enerjisi üretiminde yıllardır yerini başka kaynaklara kaptırmayan kömürü hak ettiği yere çıkarmak için düzenlenmektedir. Yerli sanayinin potansiyel gücü ile birlikte kömür rezervlerimizi bir araya getirmek ve modern, temiz ve maksimum verimlilikte termik santrallere sahip olmanın bizlere ne kadar yakın olduğunu göstermek bu zirvenin temel amacını oluşturmaktadır.

“Uluslararası Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi” ile kömür rezervlerimizi maksimum düzeyde kullanmak amacı ile termik santrallerde görev alacak piyasa oyuncularını bir araya getirmeyi amaçlayan zirve enerji santrali yatımcılarını ve işletmecilerini;  çelik boru, pompa, vana, bağlantı elemanları, basınçlı kap üreticilerini; lojistik destek veren firmaları; sertifikasyon, ÇED raporlama firmalarını ve kömür analizi yapan laboratuarları; diğer yerli firmaları bir araya getirerek bir sinerji oluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’de ilk defa bir enerji etkinliğinde enerji santral yatırımcıları ve işletmecileri ile tedarikçiler Zirve bünyesinde yer alan KÖMÜRDER standında ikili görüşmeler yapmak için bir araya geleceklerdir. http://komurder.org/tr/index.php/uyeler/ linkinden KÖMÜRDER’e üye şirketleri görebilirsiniz.

Toplantı Program Başlıkları;

·         Dünyada ve Türkiye’de Kömür Madenciliği

·         Dünyada Türkiye’de Temiz Kömür Teknolojileri Uygulamaları

·         Finans Modelleri

·         İş Sağlığı ve Güvenliği

·         Çevre ve Emisyon

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı adı ile kayıt yapılması halinde %15 indirim uygulanacaktır.

Delege Katılımı, Stant ve Sponsorluk alternatifleri için lütfen iletişime geçiniz,

Alper AKALIN

İş Geliştirme Direktörü

0 532 634 70 54

Ana Sayfa Tüm Haberler

Etkinlikler
<Eylül 2020>
PtSaÇaPeCuCtPa
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
Copyright © 2013 Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Tüm Hakları Mahfuzdur.